02.10.2022 16:08
      Wybory Samorządowe w naszej szkole!
      Budynek w Rusi 4.10.2022 r.
      Budynek w Bartągu 5.10.2022 r.

Zasady przeprowadzenia wyborów są następujące:

1. Wybory odbywają się w wyznaczonym przez Radę Samorządu Uczniowskiego terminie w ciągu jednego dnia w wyznaczonych godzinach.
      2. Wybory odbywają się w specjalnie na ten cel wyznaczonym pomieszczeniu (osobna sala lub wydzielona część korytarza) – lokalu wyborczym.
      3. Lokal wyborczy powinien umożliwiać oddanie głosu w warunkach tajności.
      4. W lokalu wyborczym przez cały okres trwania wyborów znajdują się:
          1. min. 2 członkowie Uczniowskiej Komisji Wyborczej,
          2. karty do głosowania,
          3. urna z głosami.
          4. Opiekun SU
      5. Przed rozpoczęciem wyborów Uczniowska Komisja Wyborcza drukuje karty do głosowania w liczbie odpowiadającej liczbie uczniów szkoły.  Każda karta powinna być opatrzona pieczęcią szkoły.
      6. Uczniowska Komisja Wyborcza przygotowuje listy wyborców w oparciu o aktualną listę uczniów i uczennic szkoły. Na liście znajdują się: imię, nazwisko, miejsce na odręczny podpis.
      7. Na kartach do głosowania nazwiska kandydatów do Zarządu SU umieszczone     są w kolejności alfabetycznej.
      8. Głosowanie dokonuje się poprzez stawienie się przed Uczniowską Komisją Wyborczą w określonym miejscu i terminie, złożenie podpisu na liście wyborców oraz wypełnienie kart do głosowania wg instrukcji na niej zamieszczonej
        i wrzucenie karty do urny wyborczej.
      9. Jeden wyborca głosuje poprzez postawienie jednego znaku X (dwóch krzyżujących się linii) w polu po lewej stronie nazwiska kandydata do Zarządu SU.
      10. Za głos nieważny uznaje się ten, w którym na karcie znak „X” postawiono przy więcej niż jednym nazwisku kandydata oraz jeżeli na karcie nie postawiono żadnego znaku „X”.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
      Aleksandra Jaszczanin
      Monika Poźniak

• Dzień Chłopaka - dzień muszki i krawata

02.10.2022 15:42
      W naszej szkole 30 września to dzień muszki i krawata !

• Drzewo Talentów

02.10.2022 15:40

15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

W obu budynkach zawisły Drzewa Talentów, na których dzieci na swoich kropkach prezentowały swoje talenty.

Zobaczcie sami

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

10.09.2022 11:18

Chcesz  dołączyć do Rady Samorządu Uczniowskiego?
      Masz dużo pomysłów?

Zgłoś swoją kandydaturę!

Dokładną datę wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego podamy w najbliższym czasie.

10.09.2022 11:12
      Święto International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Zapraszamy do zabawy 15 września do ubrania się w kropki i kropeczki!
      W obu budynkach szkolnych stworzymy Drzewo Talentów, na którym każdy/każda z Was będzie mógł/mogła przykleić kropkę ze SWOIM TALENTEM. Taką kropkę należy przygotować wcześniej w domu lub na lekcji z wychowawcą :)

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
      Aleksandra Jaszczanin