• Wybory do Samorządu Uczniowskiego -wyniki

26.09.2023 20:39

Krótka fotorelacja z wyborów w Rusi i Bartąga

26 września 2023 r. w obu budynkach szkoły odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń mógł świadomie wybrać swojego przedstawiciela.

Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze w których zawarli swoje pomysły.

W obu szkołach głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać tylko jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach wyborczych. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

BARTĄG:

Przewodniczaca: Maria Trusiak

Zastępca: Aleksander Jasiński

Skarbnik: Krzysztof Korbański

Członkowie: Zofia Konopka, Marianna Sobania, Adam Piotrowicz

RUŚ:

Przewodniczący: Kacper Pawłowski,

Zastępca: Borys Czujko

Członkowie: Kulas Igor, Szczęsna Maja, Przeciszewski Mateusz, Kuligowska Alicja, Mikołajczyk Kornelia, Zakrzewska Kornelia

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział!
      Głosującym za wysoką frekwencję, a  zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego,
      Aleksandra Jaszczanin - Ruś,
      Monika Poźniak - Bartąg

• Samorząd Uczniowski zaprasza do zabawy!

27.04.2023 19:26

W czwartek 4 maja zapraszamy do zabawy wszystkich fanów Harry'ego Pottera i Gwiezdnych Wojen do przebrania się za ulubioną postać!
      W pierwszych dniach maja obchodzone są fanowskie święta: 2 maja to nie dzień dla mugoli, lecz dzień Harry'ego Pottera oraz 4 maja nieoficjalne święto fanów Gwiezdnych Wojen od fonetycznego przekształcenia sentencji pochodzącej z filmu „May the Force be with You!”, która jest wymawiana podobnie do „May the 4th be with You!”
      Jesteśmy ciekawi czy jesteście #teamHarry Potter czy #teamGwiezdne Wojny? I ilu Was jest?
      Wingardium Leviosa czy Niech moc będzie z Wami?
      Do zabawy zapraszamy 4 maja (czwartek) fani Harry'ego i Gwiezdnych wojen łączcie się 😉

• Spotkanie Samorządów

27.04.2023 19:25
      Dziś (24 kwietnia) w Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie odbyło się spotkanie z Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda z Samorządami Uczniowskimi ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi oraz z Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie.
      Celem spotkania było zacieśnienie współpracy międzyszkolnej.
      Młodzież debatowała nad wspólnymi działaniami, jakie mogą podjąć jeszcze w tym roku szkolnym, jak i w kolejnych latach. Dziękujemy za przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń, a także ogrom inspiracji!

• Szkolny Konkurs Mam Talent

27.03.2023 14:09

Masz pasje, zainteresowania, talent, osiągnięcia lub jakieś hobby? Lubisz śpiewać, tańczyć, malować? A może grasz na jakimś instrumencie? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Zapraszamy do kolejnej edycji szkolnego konkursu Mam Talent.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów - eliminacji oraz Wielkiego Finału. Przeczytaj regulamin (dostępny będzie na tablicach Samorządu Uczniowskiego oraz na https://sprus.edupage.org/) i do 14 kwietnia zapisz się wypełniając kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1 do pobrania na naszej stronie internetowej).

Ważniejsze terminy:
      a)Termin zgłaszania do Mam talent - 14 kwietnia 2023 r.
      b)Eliminacje Bartąg: 20 kwietnia
      c)Eliminacje Ruś: 28 kwietnia
      d)Wielki Finał Ruś: sala gimnastyczna – 12 maja

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa: Mam_talent_.docx

Organizatorzy informują, że harmonogram i terminy mogą ulec zmianom o czym niezwłocznie będziemy informować.

Organizatorzy:
      Aleksandra Jaszczanin
      Monika Poźniak
      Radosław Dąbrowski

27.02.2023 16:10
      8 marca - Tegoroczny międzynarodowy Dzień Kobiet pod hasłem "Z widoczną ozdobą będziesz pod ochroną!"

Każda dziewczyna, która 8 marca będzie miała widoczną ozdobę we włosach (kolorową opaskę, spinkę, kwiaty we włosach, kapelusz itd.) uniknie tego dnia odpytywania!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego nagrodzi za uczestnictwo w akcji wszystkie dziewczynki bonami edukacyjnymi.