• Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego dla klas I-III „JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”

     • Mamy przyjemność ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego dla klas I-III „ JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”. Do konkursu zgłoszono mnóstwo cudownych zdjęć!!! Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac był wysoki. Dziękujemy autorom za wszystkie cudowne i wyjątkowe zdjęcia.

      I miejsce
      Kacper Moszczyński kl. 2a
      Kacper Jaworski kl. 3a
      Maria Trusiak kl. 3e

      II miejsce
      Piotr Szypulski kl. 3c
      Kaja Ujma kl. 2c
      Pola Majerska kl. 1e

      III miejsce
      Julia Kalwajtys kl. 3b
      Michał Karpiak kl. 2e
      Maria Karpińska kl. 1e

      Wyróżnienie
      Maja Janowicz kl.. 3b
      Agata Łodziewska kl. 3b
      Lena Grabowska kl. 3b
      Lena Zaciek kl. 2b
      Lena Deptuła kl. 2a
      Michał Górski kl. 3e
      Bartosz Malinowski kl. 2b
      Oliwia Święcka kl. 1c
      Gabriela Leśniewska kl. 1e

      Gratulujemy młodym fotografom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

      Beata Giak, Danuta Glińska

     • Innowacja Pedagogiczna ROBOTYKA Z LEGO

     • W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowana jest Innowacja Pedagogiczna ROBOTYKA Z LEGO. Adresatami innowacji są uczniowie klasy 3b. Zajęcia odbywają się w ramach zajęć dodatkowych, raz w tygodniu, w wymiarze jednej godziny lekcyjnej.

       

      Innowacja ma na celu szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo 2.0. Uczniowie podczas zajęć uczą się budowy i programowania robotów, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację wzrokowo ruchową. Kształtują umiejętność pracy w grupie, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz komunikowania się w zespole.

       

     • Nasze pasje czyli o jeździectwie w klasie 3C

     • Uczennica klasy 3c Zuzanna Topa wraz ze swoją mama Laurą, były bohaterami zajęć pt, Rozwijam swoje zainteresowania i pasje ". Obie panie, od wielu lat uprawiają jeździectwo, osiągając tym samym wysokie wyniki w konkursach w naszym kraju. Aktualnie Zuzia Topa, która trenuje pod okiem swojej mamy (Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności jazda konna oraz Istruktor Jazdy Konnej) jest pierwszą, po 2 kwalifikacji do Halowego Pucharu Warmii i Mazur. Naszym dziewczynom życzymy dalszych sukcesów.

     • Klasy 2E i 1C w Olsztyńskim Teatrze Lalek

     • 24 listopada klasy 2E i 1C miały okazję obejrzeć świetny spektakl pod tytułem "Ach ta Mysia" w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek. Było piękne, pełne humoru. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje, ruchome elementy scenografii i pełne humoru dialogi bohaterów. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i lalki Mysi oraz Kota. Wyjazd do teatru wzbudził w Małych Widzach wiele pozytywnych emocji.

     • Klasa 1F w sali edukacyjnej "Ognik"

     • Klasa 1F była w odwiedzinach w sali edukacyjnej "Ognik" w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Olsztynie. Dzieci uczestniczyły w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Pracownik Straży przeprowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

     • Klasa 2D w Konsulacie Świętego Mikołaja

     • 22 listopada klasa 2 D pojechała na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja koło Kętrzyna. Tam wzięła udział w pokazie dmuchania bombek oraz w warsztatach malowania ozdób świątecznych. Dzieci zwiedziły również galerię, gdzie znajduje się ponad tysiąc wzorów bombek, postaci takie jak Królowa Śniegu, Elza, Jaś i Małgosia oraz komnata Świętego Mikołaja. Kolejną atrakcją było napisanie listów do świętego Mikołaja w komnacie Dziadka do orzechów. Była to magiczna wyprawa.

     • Ratownik medyczny z wizytą w klasie 1C

     • 17 listopada klasę 1C odwiedził nasz zaprzyjaźniony ratownik medyczny oraz strażak ochotnik Sławomir Zomrowski. Opowiadał nam bardzo przystępnie o swojej profesji. Dzieci miały okazję zobaczyć podstawowy sprzęt, jaki ma ze sobą ratownik medyczny. Wykonały symulację rozmowy z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Uczniowie przypomnieli sobie również bardzo ważne i potrzebne zasady ewakuacyjne. Było to pierwsze  tego typu spotkanie z naszymi pierwszakami, w planach jest cały cykl poświęcony tym bardzo ważnym tematom. Dziękujemy panu Sławkowi za przyjście.

     • Zdrowe śniadanie klasie 3E

     • Klasa 3e 16.11.21r. samodzielnie przygotowała i zjadła przepyszne i zdrowe śniadanie. Śniadanie było odpowiedzią na ogólnopolską akcję Śniadanie daje moc. Uczniowie wiedzą, że jest to ważny posiłek dostarczający energię i zdrowie na cały dzień. Oby było więcej takich dni. Smacznego. Pozdrawiamy serdecznie i zdrowo.

     • Konkurs plastyczny JESIENNY KRAJOBRAZ -ogłoszenie wyników

     • Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Jesienny krajobraz”. Wszystkie prace były barwne, pomysłowe i odzwierciedlały trud włożony w tworzenie jesiennych krajobrazów. Komisja wyłoniła jednak następujących zwycięzców:

      I miejsce ex aequo: Oliwa Święcka kl. Ic, Pola Majerska kl. Ie, Szymon Majerski kl. IIId

      II miejsce ex aequo: Maria Karpińska kl. Ie, Maja Piszak kl. Ic, Zuzanna Kryska kl. IIIc

      III miejsce ex aequo: Adam Trusiak kl. Id, Małgorzata Gadomska kl. IIIc, Nadia Staniszewska kl.IIIc

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Iwona Góralczyk

      Dorota Miałkowska-Łysoń

      Martyna Suchoparska

     • "Świąteczna Paczka dla Onko-Dzieciaczka"

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie naszj szkoły. Od poniedziałku rusza szkolna akcja "Świąteczna Paczka dla Onko-Dzieciaczka". Podaruj prezent dzieciom z chorobami nowotworowymi spędzającymi święta w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie na oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Dzieci chore na choroby nowotworowe spędzają w szpitalu długie miesiące. Nie każde dziecko z chorobą nowotworową ma szansę spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi, ale każdy z nas może zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. Każdy z nas może sprawić ogromną radość i umilić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie niejednemu maluszkowi. Z powodu panującej pandemii i wielu ograniczeń związanych z odwiedzinami, mnóstwo małych dzieci spędzi świąteczny czas w samotności z dala od rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i podaruj radość dzieciom oddziału onkologii. Prezenty zbiera p. Paulina i p. Kinga

     • Nauka pierwszej pomocy

     • Dnia 09.11.2021 w związku z promowaniem zdrowia wśród dzieci na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pierwszej pomocy. Zespół ratowników medycznych VIDAMEDICA zaprezentował uczniom naszej szkoły karetkę oraz jej wnętrze, a następnie przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

     • Obchody Święta 11 Listopada w naszej szkole

     • „Jeszcze jeden listopad do okna zapukał Żółtym liści szelestem…I znów nas odszukał Nas zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały, Które nam po przodkach w spuściźnie zostały…” 11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, ze względu na sytuację pandemii były nieco inne niż zwykle. W dniu 10 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II E i III E przygotowali montaż słowno – muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy Polaków – Józefa Piłsudskiego. Recytacje uczniów łączyły się z piosenkami patriotycznymi. #SzkołaDoHymnu Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Rusi po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

     • "Jem zdrowo i kolorowo" - klasa 5C

     • Działania uczniów z klasy 5c w projekcie "Jem zdrowo i kolorowo" zostały docenione! W ramach projektu tworzyliśmy zdrowe i kolorowe przepisy, przygotowywaliśmy kanapkę dla niejadka, poznawaliśmy wartości odżywcze owoców i warzyw, projektowaliśmy plakaty promujące zdrowe odżywianie, komponowaliśmy obrazy z owoców i warzyw, rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki i puzzle o tematyce owocowo-warzywnej. Uczniowie wszystkie zadania i prace projektowe wykonali podczas nauki zdalnej.

 • Galeria zdjęć

   brak danych