• Warsztaty - komunikacja w grupie

     • Na zaproszenie Szkolnego Koła Caritas w Rusi naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Celem naszego spotkania były warsztaty o komunikacji w grupie rówieśniczej dla uczniów klas VII-VIII.

      Głównym prowadzącym zajęcia był Pan Krzysztof Świątek. Pomysłodawczynią spotkania była nasza absolwentka pani Julia Brdys, której serdecznie dziękujemy.

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rusi oraz opiekun koła Marcin Dzieńkowski

     • Nasz szkoła laureatem konkursu "Nasz Projekt eTwinning"

     • Z radością informujemy, że międzynarodowy projekt eTwinning „Bee Happy” zrealizowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym, znalazł się w gronie wybitnych, najciekawszych projektów, nagrodzonych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Nasz projekt eTwinning 2022". Autorski projekt realizowany był we współpracy z trzema szkołami z Turcji oraz szkołą podstawową z Cypru. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Fortecy Kreglickich w Warszawie. Udział w niej wzięli koordynatorzy wyróżnionych projektów, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty oraz dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek. W kategorii wiekowej uczniów 7-10 lat przyznano nam II miejsce. Projekt „Bee Happy” cechowały: innowacyjne działania, nowoczesne metody pracy, kreatywne wykorzystanie TIK, a przede wszystkim międzynarodowa współpraca i wymiana wiedzy oraz doświadczeń. Naszą szkołę podczas gali „Nasz Projekt eTwinning 2022” reprezentowała autorka i koordynatorka projektu: p. Paulina Kurowska-Loryńska oraz p. Dytektor Monika Markowicz. Gratulujemy Pani Paulinie i Uczniom klasy 2e oraz Pani Kindze Rurys i Uczniom klasy 5c zaangażowanym w realizację działań projektowych! Projekt „Bee Happy” został przedstawiony w najnowszej publikacji prezentującej działania nagrodzonych projektów. Zapraszamy do lektury! https://issuu.com/frse/docs/etwinning_2022_online/1?ff Więcej informacji dotyczących Ceremonii Rozdania Nagród w Konkursie "Nasz projekt eTwinning 2022" na stronie https://etwinning.pl/aktualnosci/ceremonia-rozdania-nagrod-etwinning-2022

     • Podsumowanie działań Szkolnego Koła PTTK

     • 10.05.22r członkowie I miłośnicy koła PTTK w SP w Rusi spotkali się by podsumować nasze dotychczasowe działania, zwiedzić jedyną w swoim rodzaju Izbę Pamięci znajdującą się w szkole w Rusi, porozmawiać o naszych planach na przyszłość i wspominać to, co się już wydarzyło. Gościem honorowym spotkania była p. Ula Bełza - emerytowana nauczycielka, która wiele lat temu założyła koło PTTK w szkole i Pani Magdalena Ruch - wicedyrektor szkoły. Wspomnę, że od 3 lat koło jest reaktywowane. Pani Ula opowiadała, jak koło działało przed laty, pokazywała kroniki, wspominała niezliczone wędrówki. Słuchaliśmy jej z zaciekawieniem, a opowieści na pewno stały się inspiracją do działania naszego koła. Podsumowaniem spotkania była prezentacja multimedialna dokonań koła od roku 2019 - czyli od czasu reaktywacji. Na spotkaniu ustaliliśmy termin rajdu, który odbędzie się 5.06.22r.

     • Rajd Szkolnego Koła PTTK wokół jeziora Starodworskiego

     • 5.06.22r miłośnicy pieszych wędrówek z koła PTTK działającego w SP w Rusi wyruszyli na ostatni w tym roku szkolnym rajd. Trasa licząca 14 km wiodła z parkingu leśnego przy zjeździe do Bartąga przez malowniczą miejscowość Gronity, wokół jeziora Starodworskiego i jego rozlewisk. 32 osobowa grupa PTTKowiczów żądnych przygód z entuzjazmem pokonała całą trasę. Po drodze mieliśmy 2 odpoczynki przy leśniczówce i na placu zabaw w Gronitach. Nie mogliśmy odmówić dzieciom przyjemnego relaksu na placu zabaw. Maszerowaliśmy przez tory, lasy, pola, wzdłuż jeziora i rozlewisk. Widoki zapierały dech w piersiach, a przyjazna atmosfera dodawała chęci do wspólnego spędzenia czasu w niedzielne przedpołudnie. Na trasie żaby i ptaki raczyły nas wspaniałym koncertem. Zmęczeni, ale szczęśliwi po niespełna 4-godzinnej wędrówce udaliśmy się do domów. Nowy sezon otwieramy we wrześniu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pana Marcina Dublaszewskiego taty Uli z 6b. To jego entuzjazm i profesjonalne opracowanie tras rajdów sprawia, że działania naszego koła mają sens. Do zobaczenia we Wrześniu. Życzę szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie.

                                                                                                                      Danuta Glińska

     • Dzień Dziecka i Sportu w filii szkoły w Bartągu

     • DZIEŃ DZIECKA i SPORTU w Bartągu - 01.06.2022

      Dziękujemy za wspólne świętowanie tego szczególnego dnia, który rozpoczęliśmy wykonując razem piosenkę M. Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” oraz symbolicznym przekazaniem balonów na ręce pani Dyrektor.

      Poniżej krótka fotorelacja z naszych zabaw , stacji sportowych i zadań do wykonania:

      - klasowe gry planszowe,

      - wykonanie plakatu „Stop używkom”,

      - dyskoteka,

      - karaoke,

      - fotobudka,

      - układanie z klocków,

      - fińskie kręgle,

      - bańki mydlane,

      - zabawy z chustą animacyjną,

      - bieg w „ portkach” lub „bluzie dla dwojga”,

      - tor przeszkód ,

      - przeciąganie liny,

      - „Twister”,

      - klasowe układanie węża,

      - zabawa „Kamień, papier, nożyce”,

      - malowanie buzi.

      Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek, lody i gorące kiełbaski z sokiem.😊

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca był wyjątkowym dniem w Naszej szkole, bowiem Dzień Dziecka splatał się ze zorganizowanym przez nauczycieli Dniem Sportu. Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w apelu olimijskim, który rozpoczał nasze wydarzenie.

      Mimo niesprzyjającej aury pogodowej uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w grach zespołowych, wyścigach rzędów, tańcach, zmierzyli się w grach planszowych i tenisie stołowym.

      Nie zabrakło emocji podczas kibicowania meczu siatkówki - nauczyciele kontra uczniowie.

      Uczniowie wzięli udział również w konkursie "My także byliśmy dziećmi", uczniowie mieli za zadanie rozpoznać swoich nauczycieli z dziecinnych lat.

      Na każdego czekały również słodycze, gorące kiełbaski oraz lody i owocowe soki.

       

      Więcej zdjęć i filmów pod tym linkiem KLIKNIJ TUTAJ

 • Galeria zdjęć

   brak danych