• „Z matematyką przez Ruś” edycja 2

• We wrześniu, po raz drugi, realizowaliśmy w naszej szkole projekt „Z matematyką przez Ruś”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem była Małgorzata Żulewska, a drugim koordynatorem - Ewa Szałkowska. Obie nauczycielki matematyki układały zadania konkursowe, a następnie je sprawdzały. Projekt uzyskał dofinansowanie z fundacji mBanku. Dzięki temu mieliśmy możliwość zakupienia niezbędnych do nauki matematyki pomocy dydaktycznych oraz nagród dla zwycięskich drużyn. Projekt został zrealizowany w formie konkursu, na terenie miejscowości Ruś. Konkurs dedykowany był uczniom klas 5 i 6. Uczniowie z danych oddziałów podzieleni losowo na grupy szukali na terenie szkoły/Rusi zadań, a następnie rozwiązywali je w swoich grupach na lekcjach matematyki. Najlepsze drużyny przechodziły do kolejnych etapów. Na początku października poznaliśmy zwycięzców.

Celem projektu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja grup wiekowych, przeprowadzenie innowacyjnego konkursu, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, poprawa efektywności nauczania matematyki, wykorzystanie naturalnego otoczenia szkoły do nowoczesnego nauczania matematyki, budzenie nawyku współzawodnictwa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom oraz organizatorom za zaangażowanie i świetną zabawę poprzez naukę.

Ewa Szałkowska

Małgorzata Żulewska

oraz nauczyciele pomagający Agnieszka Nosek i Grażyna Sęk

• Pasowanie na ucznia 2021

• 15 pażdziernika 2021r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi. Nasza społeczność powiększyła sie o uczniów klas pierwszych. Witajcie na pokładzie Kochani!

• "English Special Days"

• Uczniowie klas II i III rozpoczęli na lekcjach języka angielskiego realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "English Special Days". Pierwszym tematem była jesień. Uczniowie poznali słówka związane z tą porą roku, poznali historyjkę o głodnej wiewiórce oraz wykonali jesienne lapbooki.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wartości, jaką jest edukacja. Z tej okazji, uczniowie klasy I - IV naszej szkoły mieli możliwość docenić trud edukacji i wychowania poprzez udział w zabawach i konkursach wewnątrzszkolnych. Uśmiechów i zabawnych sytuacji było co niemiara. Każda klasa została za swój trud współpracy szczególnie wyróżniona. Na koniec tego wyjątkowego dnia, uczniowie wszystkich klas otrzymali od nauczycieli słodkie niespodzianki.

• Święto pieczonego ziemniaka w klasie 2A

• W środę 6.10.2021r. Klasa 2 A wybrała się do ośrodka agroturystycznego na Święto Pieczonego Ziemniaka. Zwiedzaliśmy gospodarstwo, była przejażdżka w siodle oraz wozem warmińskim, pieczenie kiełbasek, a następnie wykopki. Bardzo podobało się nam zbieranie ziemniaków z pobliskiego pola, potem zostały one upieczone w żarze ogniska, a na koniec zjedzone z masłem i solą. Bawiliśmy się również wesoło przy muzyce ludowej.

• Klasa 4A, B i E w Akademii Pana Kleksa

• Uczniowie klas 4A, B i E podczas lekcji języka polskiego, choć na chwilę mogli przenieść się do Akademii pana Kleksa. Wzięli udział w zajęciach kleksografii i przędzenia liter. Kleksy wyszły znakomite.

• Warsztaty ogrodnicze w 2D

• W czwartek 07.10.2021roku w klasie 2D odbyły się warsztaty ogrodnicze przeprowadzone przez pana Piotra Chmielewskiego instruktora do spraw ogrodniczych przy Okręgowym Zarządzie Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie. Pan Piotr w sposób bardzo ciekawy przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących uprawy warzyw i owoców rosnących w naszych ogrodach. W ramach warsztatów odbyła się również prezentacja efektownych egzemplarzy owoców i warzyw połączona z degustacją.

• Zdrowe śniadanie w 2a

•

We wtorek 5.10.2021 r. klasa 2 A zrobiła zdrowe drugie śniadanie. Uczniowie zamiast sałatki owocowej wykonali obrazki z owoców. Były jeże, pieski, sowy, drzewa, plaża, palmy itp. Było zdrowo, wesoło i kolorowo.