• " Szkoła twórczych praktyk - dobre łącza"

     • Klasa 3d bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej 

      " Szkoła twórczych praktyk - dobre łącza".  Celem programu jest wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci w wieku 7-12 lat w Internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, zdolności interpersonalne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji. Programu oparty jest na metodzie psychoedukacji poprzez film.

     • "Wirtualne podróże, nauka w plecaku"

     • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Wirtualne podróże, nauka w plecaku" to cykliczne spotkania online w których bierze udział klasa 3d oraz 2b. Dzieci mają okazję poszerzać swoje zainteresowania podróżami ale również przyswajają wiedzę w przystępny i ciekawy sposób. Na ostatnich zajęciach nabyliśmy/utrwaliliśmy wiedzę o kontynentach oraz dowiedzieliśmy się wielu fascynujących rzeczy, które skrupulatnie umieszczamy w założonych przez dzieci albumach.

     • Warsztaty LEŚNA BANDA - klasa 3b

     • Uczniowie klasy 3b, 18 października opuścili szkolne ławki i udali się do lasu w Rusi na warsztaty Leśnej Bandy. LEŚNA BANDA, to cykl czterech warsztatów, które odbywają się wiosną, latem, jesienią i zimą, dzięki czemu uczniowie mogą wnikliwie obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Główne cele to: wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci w samodzielności oraz wzmocnienie relacji w grupie. Klasa 3 b ma już za sobą warsztat jesienny, na którym uczniowie poznawali rośliny, rozpalali ogień za pomocą krzesiwa i wykonywali prace plastyczną. Na zakończenie dzieci wypiły przepyszny i bardzo zdrowy napar z zebranych roślin oraz zjedli smaczne jabłka. Pogoda nam dopisała, więc lekcja w terenie była bardzo udana. Serdeczne podziękowania kieruję do pani Magdy Nowotnej, która ciekawie poprowadziła warsztaty i pokazała nam ten cudowny, kolorowy i wyjątkowy świat przyrody

     • Etno Polska - warsztaty w 4C, 5B i 5C

     • Uczniowie  klas IVc, Vb i Vc uczestniczyli w kreatywnych warsztatach tkackich, lalkarskich i tworzenia biżuterii w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Celem zajęć było przybliżenie twórczości rękodzielniczej oraz promocja historii i kultury regionalnej. Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Tomaszkowie za kreatywną przygodę:)

     • Rajd Pieszy Szkolnego Koła PTTK

     • 10.10.21r wielbiciele pieszych wędrówek że Szkolnego Koła PTTK w Rusi ruszyli z Klewek po kolejną przygodę w promieniach jesiennego słońca. Frekwencja była zadziwiająca. Grupa liczyła 59 osób. W rajdzie udział wzięli rodzice i uczniowie ze SP w Rusi oraz zaprzyjaźnione osoby spoza szkoły. Malownicza 11 kilometrowa trasa wędrówki wiodła wokół Jeziora Linowskiego przez Trękus, Linowo, Szczęsne do Klewek. Po drodze, dzięki pomysłowi Uli Dublaszewskiej, wzięliśmy udział w odszyfrowywaniu zadań, które wykonywaliśmy po drodze. Ula przygotowała wszystkie zadania osobiście Był też czas na robienie zdjęć na konkurs fotograficzny pt. "Jesień w oczach dziecka" , chwilę przerwy na śniadanie na placu zabaw, odgrywanie scenek tematycznych i rozmowy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie. Wspaniale, że jest nas coraz więcej.

     • Kodowanie w 4a

     • W ramach Code Week PL 4a z SP w Rusi podjęła wyzwanie Wybraliśmy temat: „Ile w nas emocji! - Emocje czynią nas ludźmi. Czy roboty mogą uczyć emocji?” Uczniowie przygotowali pracę plastyczne i użyczyli głosów w aplikacji Grupa Dash i Dot

     • Światowy Dzień Żywności

     • 16 X obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Jego celem jest pogłębianie świadomości publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywienia. Z tej okazji uczniowie klasy 5c i 5d kontynuując realizację projektu #pomarańczowa szkoła wykonali plakaty promujące ten dzień. Zapoznali się ze statystykami dotyczącymi marnowania żywności w Polsce oraz poznali proste sposoby na unikanie wyrzucanie jedzenia.

     • Akcja - zbieramy nakrętki

     • Nasza szkoła przyłącza się do 10 edycji akcji zbierania zakrętek na rzecz podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci. W każdej sali lekcyjnej w filii w Bartągu będą umieszczone pojemniki na zakrętki. które będziemy przekazywać Fundacji.

     • Klasa 3b z wizytą w sali edukacyjnej "OGNIK"

     • Uczniowie klasy 3b, 14 października odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Olsztynie. Wzięli udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy poprowadzili lekcję z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym symulowany był rozwój pożaru. Uczniowie mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym oraz jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

     • Dzień Chłopaka w 6b

     • Dzień Chłopaka w 6B odbył się w Pizzerii Vicolo, uczniowie wzięli udział w warsztatach robienia pizzy. Dowiedzieli się z jakich składników robiona jest pizza, a także zrobili swoją własną.

     • „Z matematyką przez Ruś” edycja 2

     • We wrześniu, po raz drugi, realizowaliśmy w naszej szkole projekt „Z matematyką przez Ruś”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem była Małgorzata Żulewska, a drugim koordynatorem - Ewa Szałkowska. Obie nauczycielki matematyki układały zadania konkursowe, a następnie je sprawdzały. Projekt uzyskał dofinansowanie z fundacji mBanku. Dzięki temu mieliśmy możliwość zakupienia niezbędnych do nauki matematyki pomocy dydaktycznych oraz nagród dla zwycięskich drużyn. Projekt został zrealizowany w formie konkursu, na terenie miejscowości Ruś. Konkurs dedykowany był uczniom klas 5 i 6. Uczniowie z danych oddziałów podzieleni losowo na grupy szukali na terenie szkoły/Rusi zadań, a następnie rozwiązywali je w swoich grupach na lekcjach matematyki. Najlepsze drużyny przechodziły do kolejnych etapów. Na początku października poznaliśmy zwycięzców.

      Celem projektu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja grup wiekowych, przeprowadzenie innowacyjnego konkursu, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, poprawa efektywności nauczania matematyki, wykorzystanie naturalnego otoczenia szkoły do nowoczesnego nauczania matematyki, budzenie nawyku współzawodnictwa.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom oraz organizatorom za zaangażowanie i świetną zabawę poprzez naukę.

      Ewa Szałkowska

      Małgorzata Żulewska

      oraz nauczyciele pomagający Agnieszka Nosek i Grażyna Sęk

     • Pasowanie na ucznia 2021

     • 15 pażdziernika 2021r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi. Nasza społeczność powiększyła sie o uczniów klas pierwszych. Witajcie na pokładzie Kochani!

     • "English Special Days"

     • Uczniowie klas II i III rozpoczęli na lekcjach języka angielskiego realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "English Special Days". Pierwszym tematem była jesień. Uczniowie poznali słówka związane z tą porą roku, poznali historyjkę o głodnej wiewiórce oraz wykonali jesienne lapbooki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wartości, jaką jest edukacja. Z tej okazji, uczniowie klasy I - IV naszej szkoły mieli możliwość docenić trud edukacji i wychowania poprzez udział w zabawach i konkursach wewnątrzszkolnych. Uśmiechów i zabawnych sytuacji było co niemiara. Każda klasa została za swój trud współpracy szczególnie wyróżniona. Na koniec tego wyjątkowego dnia, uczniowie wszystkich klas otrzymali od nauczycieli słodkie niespodzianki.

     • Święto pieczonego ziemniaka w klasie 2A

     • W środę 6.10.2021r. Klasa 2 A wybrała się do ośrodka agroturystycznego na Święto Pieczonego Ziemniaka. Zwiedzaliśmy gospodarstwo, była przejażdżka w siodle oraz wozem warmińskim, pieczenie kiełbasek, a następnie wykopki. Bardzo podobało się nam zbieranie ziemniaków z pobliskiego pola, potem zostały one upieczone w żarze ogniska, a na koniec zjedzone z masłem i solą. Bawiliśmy się również wesoło przy muzyce ludowej.

 • Galeria zdjęć

   brak danych