• Konkurs plastyczny JESIENNY KRAJOBRAZ -ogłoszenie wyników

     • Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Jesienny krajobraz”. Wszystkie prace były barwne, pomysłowe i odzwierciedlały trud włożony w tworzenie jesiennych krajobrazów. Komisja wyłoniła jednak następujących zwycięzców:

      I miejsce ex aequo: Oliwa Święcka kl. Ic, Pola Majerska kl. Ie, Szymon Majerski kl. IIId

      II miejsce ex aequo: Maria Karpińska kl. Ie, Maja Piszak kl. Ic, Zuzanna Kryska kl. IIIc

      III miejsce ex aequo: Adam Trusiak kl. Id, Małgorzata Gadomska kl. IIIc, Nadia Staniszewska kl.IIIc

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Iwona Góralczyk

      Dorota Miałkowska-Łysoń

      Martyna Suchoparska

     • "Świąteczna Paczka dla Onko-Dzieciaczka"

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie naszj szkoły. Od poniedziałku rusza szkolna akcja "Świąteczna Paczka dla Onko-Dzieciaczka". Podaruj prezent dzieciom z chorobami nowotworowymi spędzającymi święta w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie na oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Dzieci chore na choroby nowotworowe spędzają w szpitalu długie miesiące. Nie każde dziecko z chorobą nowotworową ma szansę spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi, ale każdy z nas może zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. Każdy z nas może sprawić ogromną radość i umilić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie niejednemu maluszkowi. Z powodu panującej pandemii i wielu ograniczeń związanych z odwiedzinami, mnóstwo małych dzieci spędzi świąteczny czas w samotności z dala od rodzin. Zostań Świętym Mikołajem i podaruj radość dzieciom oddziału onkologii. Prezenty zbiera p. Paulina i p. Kinga

     • Nauka pierwszej pomocy

     • Dnia 09.11.2021 w związku z promowaniem zdrowia wśród dzieci na świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pierwszej pomocy. Zespół ratowników medycznych VIDAMEDICA zaprezentował uczniom naszej szkoły karetkę oraz jej wnętrze, a następnie przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

     • Obchody Święta 11 Listopada w naszej szkole

     • „Jeszcze jeden listopad do okna zapukał Żółtym liści szelestem…I znów nas odszukał Nas zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały, Które nam po przodkach w spuściźnie zostały…” 11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, ze względu na sytuację pandemii były nieco inne niż zwykle. W dniu 10 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II E i III E przygotowali montaż słowno – muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy Polaków – Józefa Piłsudskiego. Recytacje uczniów łączyły się z piosenkami patriotycznymi. #SzkołaDoHymnu Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Rusi po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

     • "Jem zdrowo i kolorowo" - klasa 5C

     • Działania uczniów z klasy 5c w projekcie "Jem zdrowo i kolorowo" zostały docenione! W ramach projektu tworzyliśmy zdrowe i kolorowe przepisy, przygotowywaliśmy kanapkę dla niejadka, poznawaliśmy wartości odżywcze owoców i warzyw, projektowaliśmy plakaty promujące zdrowe odżywianie, komponowaliśmy obrazy z owoców i warzyw, rozwiązywaliśmy rebusy, krzyżówki i puzzle o tematyce owocowo-warzywnej. Uczniowie wszystkie zadania i prace projektowe wykonali podczas nauki zdalnej.

     • Nasi tancerze na podium!

     • W dniu dzisiejszym 06.11.2021r. tancerze Kameralnej Pracowni Tańca Kam Pra: Ksawery kl. 2E oraz Nadia kl. 1B - uczestniczyli w 17 Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”. Ksawery z Nadią stanęli na podium zdobywając 3. miejsce - Brązową Muszlę. Gratulujemy naszym tancerzom!

     • "Kolory Indii " w klasie 3C

     • ,,Kolory Indii"- klasa 3c miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez panią Dagmarę Miałkowską, która przez rok miała okazję zgłębić tajniki kultury indyjskiej. Tą wiedzą podzieliła się z uczniami naszej klasy.

     • Lektura w pudełku czyli "Drzewo do samego nieba" w klasie 2E

     • Lekturę można czytać, omawiać, ilustrować itd. A co Wy na to, by ją schować w pudełku? I to nie w byle jakim pudełku, ale pięknie ozdobionym i opisanym. Takie lekturowe szkatułki wspomnień stworzyli uczniowie klasy 2E, którzy w ten sposób zakończyli cykl lekcji związanych z omawianiem utworu „Drzewo do samego nieba” Marii Trelikowskiej. Pudełka wykonano z wielką starannością. Każde z nich opatrzone było krótkim streszczeniem. W środku znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i rysunki, które wiążą się z treścią lektury. Uczniowie wspaniale wykonali to zadanie, a efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach. Lektura „zamknięta” w pudełku nie po to, by zapomnieć, ale po to, by dłużej pamiętać!

     • Wnioski o stypendia Wójta Gminy Stawiguda.

     • Uwaga uczniowie, rodzice, nauczyciele i trenerzy!

      Już można składać wnioski o stypendia Wójta Gminy Stawiguda.

      28 października 2021 r. Rada Gminy Stawiguda podjęła Uchwałę nr XLI/342/2021 w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Wójta Gminy Stawiguda w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych mających swoją siedzibę na terenie Gminy Stawiguda”.

      O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Stawiguda. W ramach Programu przyznawane będą stypendia za osiągnięcia:

      naukowe;

      artystyczne;

      sportowe.

      Z wnioskiem o przyznanie stypendium (Załącznik nr 1 do Regulaminu) występuje do Wójta Gminy Stawiguda:

      dyrektor szkoły, do której uczęszcza/uczęszczał uczeń;

      rodzic/opiekun prawny ucznia;

      podmiot, w szczególności stowarzyszenie lub klub sportowy w przypadku stypendium za osiągnięcia sportowe, w którego ramach funkcjonowania uczeń dokonał wybitnego osiągnięcia.

      Wnioski o stypendium składa się w Urzędzie Gminy Stawiguda w następujących terminach:

      1) za I semestr roku szkolnego - od 1 lutego do 28 lutego;

      2) za II semestr roku szkolnego - od 30 czerwca do 20 lipca,

      UWAGA Wnioski o stypendium za II semestr roku szkolnego 2020/2021 można od 29 PAŹDZIERNIKA do 26 LISTOPADA 2021 r.

      Uchwała i załączniki dostępne są pod adresem:

      http://bip.stawiguda.pl/.../uchwala_nr_xli3422021_rady...

     • Program "Plastek i jego zaczarowane pudełko" w klasach 1D, 2A i 2E

     • Klasy 1D, 2A i 2E w roku biorą udział w Programie "Plastek i jego zaczarowane pudełko" realizowanym przez Fundację PlasticsEurope Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Program „Plastek i jego zaczarowane pudełko” to europejska inicjatywa edukacyjna skierowana do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przyrody oraz uczniów klas (klas 0-4) szkół podstawowych. Program pozwala nauczycielom na przeprowadzenie na lekcjach łatwych doświadczeń, które uczniowie mogą wykonać samodzielnie. Jego celem jest zainteresowanie dzieci od najmłodszych lat zjawiskami i naukami przyrodniczymi poprzez wykonywanie z nimi prostych doświadczeń. Dzięki udziałowi w Programie uczniowie rozwiną kompetencje z zakresu rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań, podejmowania wyzwań. W trakcie Programu zdobędą również wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii i chemii.

     • Dyktando ruchowe w klasie 2A

     • Klasa 2 A w nietypowy sposób powtarza ortografię. Na zajęciach mamy DYKTANDO RUCHOWE w formie dyktanda bieganego, gimnastycznego, stacyjnego. Takie dyktanda aktywizują, angażują, ćwiczą czytanie ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość oraz czujność ortograficzną. Dostarczają dzieciom dużo pozytywnej energii i radości.

     • "Podaj łapę! Pomóż nam!"- Akcja dla zwierząt

     •  

      Podaj łapę, pomóż nam.

      Wielka świąteczna zbiórka dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Tomarynach. Pomożesz nam przynosząc suchą lub mokrą karmę by brzuszek był pełny, ciepłe koce by nie było zimno, zabawki by choć na chwilę zapomnieć o smutnym losie.

      Karmę, zabawki i koce zbierają wychowawcy klas do 07.12.2021r.

      Zbiórkę organizują klasy 2B i 2D.

      DZIĘKUJEMY!

     • Klasa 2D w Krainie Aktywności

     • W piątek 29 listopada klasa 2D pojechała do Krainy Aktywności do Domu Strachów. Uczniowie przebrani w upiorne stroje rozwiązywali kreatywne zagadki, które miały wskazać drogę do odnalezienia skarbu. Ku wielkiej radości wszystkich, klucz został odnaleziony, a skrzynia ze skarbem otwarta. Nagrodą były cukierki i wesoła zabawa przy muzyce. Dziękuję bardzo rodzicowi pani Jolancie Stępskiej za zaangażowanie i zorganizowanie uczniom dnia pełnego tajemnic i ciekawych atrakcji.

     • #SzkołaPamięta

     • W ramach akcji #SzkołaPamięta uczniowie naszej Szkoły w ostatnich dniach odwiedzili groby na cmentarzu w Bartągu. Klasa 5 d odwiedziła i uporządkowała bezimienny grób mieszkańca Rusi. Klasa 7 c zapaliła znicz pod kapliczką w Rusi. W ostatnim tygodniu sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

      Uczniowie klasy 2E odwiedzili groby na cmentarzu w Bartągu. Dzieci wspominały swoich bliskich i zapalały znicze na ich grobach. Pamietalismy także o tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na zbiorowej mogile "Dzieci ofiary II wojny światowej" które zginęły tragicznie 22 II 1945r.

     • Klasa 2E w Garncarskiej Wiosce - wyjazd integracyjny

     •  

      W dniu 25.10.2021 uczniowie klasy 2E wzięli udział w wycieczce autokarowej do Wioski Garncarskiej w Kamionce koło Nidzicy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z dawną zabudową wsi mazurskiej, wyposażeniem zagród wiejskich. Podczas wycieczki z przewodnikiem uczniowie zwiedzili garncarnię w której samodzielnie lepili z gliny naczynia, kuźnię, suszarnię ziół, 200-letnią stodołę mazurską z ekspozycją tradycyjnych sprzętów, Jarzębinowy Amfiteatr, Galerię „Skarby Ziemi” z wystawą skał i minerałów. Po zwiedzaniu i warsztatach z gliny na dzieci czekała 40 minutowa projekcja filmu przyrodniczego „Dzikie z natury” w formacie 3D. Po filmie udaliśmy się na grę terenową "Poszukiwacze skarbów" do Rajskiego Ogrodu, w którym znajduje się 30 zakątków tematycznych m.in. motylkowy, kamienny, bajkowy, ziołowy, bursztynowy, słoneczny, rajski staw. Wizytę w Wiosce Garncarskiej zakończyliśmy pysznym obiadem.

     • Projekt eTwinning "Dziecięce Biuro podróży" w klasie 2E

     • Klasa 2E bierze udział w projekcie eTwinning "Dziecięce Biuro podróży". W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie pracują metodą Design Thinking. Dzieci wcielą się w rolę organizatora wycieczki: przygotowują ofertę podróży dla swoich partnerów, doskonalą sprawności matematyczne, przyrodnicze, krajoznawcze. Uczą sie współpracy, rozwijają przedsiębiorczość a także umiejętność wyszukiwania informacji w internecie.

     • Klasa 2E w projektach eTwinning "Child in Art", "Imagine The Code" oraz "Bee Happy" oraz "STOP Here"

     • Dziś nasza szkoła po raz pierwszy otrzymała cztery Europejskie Odznaki Jakości eTwinning za pracę uczniów klasy 2E w międzynarodowych projektach eTwinning "Child in Art", "Imagine The Code" oraz "Bee Happy" oraz "STOP Here" w roku szkolnym 2020/2021. Oznacza to, że praca Pani Pauliny, praca projektowa uczniów i naszej szkoły zostały ocenione jako reprezentujące najwyższy europejski poziom! Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi i dumni - bo większość pracy projektowej klasa 2E wykonała na kole zainteresowań w zeszłym roku podczas zdalnego nauczania. Dziękujemy uczniom klasy 2E za radość działania, zaangażowanie w pracę projektową i codzienny uśmiech! Rodzicom klasy 2E za pomoc i wsparcie podczas zdalnego nauczania!! A Dyrekcji za przestrzeń i możliwość realizacji projektów eTwinning w naszej szkole.

 • Galeria zdjęć

   brak danych