• Wigilijka 2E

     • 17 grudnia odbyła się w klasie 2E ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się pierogami, pasztecikami i łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Choć byliśmy w mocno okrojonym składzie, to ostatni dzień nauki w szkole upłynął nam miło i bardzo świątecznie. Życzymy wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

     • „Poznaj Polskę” - wycieczka dla uczniów klas 1-3

     • Wycieczka edukacyjna dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” – już na nami!

      14 grudnia 2021 roku odbyła się wycieczka dla uczniów z klas I-III której celem było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, a także poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. W wycieczce udział wzięli uczniowie klas 2E oraz 3B.

      Wczesnym rankiem autokar pełen dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszył do Torunia. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji.

      Pierwszym i najbardziej ekscytującym punktem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Połączenie nauki i zabawy, pobudzanie kreatywności, dostarczyło nam świetnej i interesującej rozrywki. Uczniowie podczas pobytu mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody. Wahadło Foucaulta, model rzeki, piękny człowiek, komórka i DNA, szepcząca ściana, pracownia przebudowy i wiele innych atrakcji czekało na naszych uczniów podczas trzygodzinnego pobytu w Młynie Wiedzy.

      Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których dzieci miały okazję wysłuchać barwnej opowieści o piernikach oraz samemu wyrobić swoje pierniczki.

      Z Muzeum Żywego Piernika wraz z przewodnikiem udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie toruńskiej starówki: czekały na nas mury obronne, Krzywa Wieża, bulwary nad Wisłą, katedra św. Janów, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem. A to wszystko pięknie oświetlone świątecznymi ozdobami. Na Rynku pod ratuszem mieliśmy okazję uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym, posłuchać kolęd i zakupić pierniczki oraz pamiątki.

      Wyjazd odbył się dzięki pilotażowemu przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu uczniów. Uczestnicy podczas pobytu w Toruniu poznali to piękne miasto, jego zabytki kultury i historię. Wycieczka realizowana była w ramach 2 obszarów edukacyjnych: kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.

     • "Bombka dla Kubusia" wydarzenie online na fb

     • "Jest taki dzień, tylko jeden raz do rokuDzień, zwykły dzień, który liczy się od zmrokuJest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem... "Święta to czas magiczny, w powietrzu unosi się rodzinny harmider a uśmiech nie schodzi z twarzy domowników. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość. Mały 6-letni Kubuś potrzebuje Naszego wsparcia. Chłopiec od urodzenia ma bardzo poważną wadę serca, którą można zredukować tylko operacją w Bostonie. Wiąże się ona z wyjazdem chłopca i ogromnymi kosztami. Rodzina Kuby wraz z przyjaciółmi rodziny robi wszytko co może, by wspólnie udało się zebrać potrzebną kwotę.

      Święta to czas w którym dzieją się cuda pokażmy wspólnie, że my również potrafimy je tworzyć. Zapraszamy Was serdecznie do Wspólnej akcji "Bombka dla Kubusia". Przynieście bombkę lub ozdobę, która chcielibyście umieścić na wspólnym drzewku świątecznym i wpłacie coś do puszki przeznaczonej dla Kubusia Dudy.

      Każdy z nas może wiele ale wspólnie możemy jeszcze więcej. Sprawmy by Ich święta, chodź inne były wyjątkowe i magiczne! 

      LINK DO WYDARZENIA "BOMBKA DLA KUBY" KLIKNIJ TUTAJ

     • Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

     • 🎄⭐Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez Uczniów klasy VII b z Rusi. Przedstawienie nosi tytuł "Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA" ...Życzymy Wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego🌠

     • "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" i klasa 2A

     • W środę 8 grudnia 2021r. kl. II A uczestniczyła w warsztatach przedświątecznych "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" w olsztyńskim zamku. Zajęcia miały charakter etnograficzny. Pierwsza część warsztatów stanowiła wprowadzenie w świat zwyczajów bożonarodzeniowych, właściwych mieszkańcom dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dzieci dowiedziały się, że Szemel przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko – magiczne ciastko w kształcie zwierząt. W drugiej części każdy z uczniów miał możliwość wykonania ozdoby świątecznej - choinki. Na koniec zwiedziliśmy Zamek Kapituły warmińskiej.

     • Mikołajki w szkole

     • 6 grudnia Samorząd Uczniowski spotkał w szkole Mikołaja i wszystkie dzieci otrzymały cukierki. Radości było bardzo dużo, dzieci nie chciały wypuścić Mikołaja z budynku w Bartągu, trzymały go za rękawy, i przytulały się . Szkoda , że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku !!!

     • „POZNAJ POLSKĘ” i klasa 7D

     • Dnia 7 grudnia 2021r. klasa 7d uczestniczyła w wycieczce klasowej dofinansowanej z projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”. Celem projektu było wsparcie finansowe, ale również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. 

      Miejsce wyjazdu była Warszawa. Zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, na zakończenie mieliśmy możliwość krótkiej przejażdżki  zabytkowym angielskim autobusem. Drugim miejscem na naszej liście było Centrum Nauki Kopernik.  Tutaj uczniowie wzięli udział w spektaklu z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć – doświadczenia fizyczne były niesamowite. Ponadto uczniowie mieli możliwość  przejścia przez różnorodne stacje doświadczalne oraz obejrzeć  eksponaty.

     • Akcja "Podaj łapę" i klasy 2b i 2D

     • Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi Filia w Bartągu za wzięcie udziału w akcji "Podaj łapę "na rzecz psów ze Schroniska w Tomarynach. 09.12.2021roku uczniowie klas 2b i 2d zawieźli do schroniska przyniesioną karmę, zabawki, koce. To dzięki naszej pomocy psom będzie łatwiej przeżyć trudny czas zimowy.

     • Razem na Święta

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Razem na Święta". W związku z tym organizujemy zbiórkę środków higienicznych dla dzieci i młodzieży (np. żele pod prysznic, szampony, balsamy do pielęgnacji, chusteczki nawilżone, itp) przebywających na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Przyniesione rzeczy proszę o przekazanie szkolnym koordynatorom akcji Pani Monice Kudosz, Panu Marcinowi Dzieńkowskiemu lub Pani Małgorzacie Żulewskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

     • "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka”

     • Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie się w akcję charytatywną "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka” na rzecz pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

 • Galeria zdjęć

   brak danych